06
Ara

Antalya Kompozit Tabela

Kompozit Tabela nedir ?

Polietilen denilen (bir çeşit plastik) maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan yapı malzemesine kompozit panel denir. Kompozit paneller öncelikle bina dış cephelerinde dekor ve dayanım amaçlı kullanılıyor. Fakat son senelerde tabela yapımında kullanılma oranı günden güne artmakta.

Kompozit Tabela

Kompozit tabelalar alüminyum kompozit panellerin kesilerek derz açma yöntemiyle oluşturup oyulması ya da üzerine kutu harf monte edilerek yapılan tabela modelidir. Genel olarak kompozit tabela denildiğinde ilk akla gelen tabela modeli kompozitin oyularak içine yerleştirilen pleksilerin içeriden ledler ile aydınlatılıp kompozit tabela haline getirlmesidir. Diğer tabela modellerine göre kolay yapılamaktadır. Burada önemli olan şeçilecek kompozitin renk ve ölçüsüdür.

Kompozit Tabela Fiyatları
Kompozit tabela fiyatları diğer tabelalara göre hesaplandığında daha uygundur. Fiyatlandırma işlemi yine diğer tabelalarda olduğu gibi tabela yükseklik, genişliğidir. Diğer bir fiyata etki edecek unsur ise oyulacak tabelanın biçimi yani oyulacak desenin çizgi hatlarındaki kıvrımlardır. Bu kıvrımların ince ve fazla olması tabela işçiliği bakımından fazla zaman alacağı için buda tabelayı fiyatlandırırken göz önünde bulundurulan etkenlerden birisidir.

Kompozit tabela, yüksek teknolojiler ile üretilen, görüntü açısından modernlik sağlamayı başaran ve kolaylıkla kullanılabilen yapı elemanlarından birisidir. Birçok binayı yepyeni bir görüntüye kavuşturan bu tabelalar, hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilmektedir. Bunun için alüminyum kompozitler tercih edilirken hemde şık bir görünüm de elde edilmektedir. Son dönemde genelde tabela alanında çok sık kullanılmaya başlanan bu paneller, uzun süre dayanıklı olmasının beraberinde görüntüsü sebebiyle de ilk tercihlerden biri oluyor. Paneller, alüminyum malzemeden üretilmektedir ve çoğu zaman tabaka halinde satılmaktadır. İstenilen ölçülere göre hazırlanan bu binaların bilinen diğer ismi ise Alükobant tır.

Arzu ettiğiniz logo yahut yazıların oyma tekniği kullanılarak şekil verilmesi işlemine kompozit tabela denilmektedir. Kompozit tabela kişinin talebine ve zevkine göre uygulanacağından dolayı tabelalar arasında farklılıklar yaşanması tabi ki mümkündür. Sektörden sektöre değişen istekler kompozit tabelalar içinde geçerli olmaktadır. Yani firmaların talepleri birbirinden farklı olabilir ve kompozit tabela fiyatları da buna göre belirlenecektir.

aluminyum-1 Antalya Kompozit Tabela
Antalya Kompozit Tabela

Kompozit Tabela Modelleri

En az iki ayrı malzemenin makro boyutlarda birleşerek oluşturmuş olduğu yeni malzemeye kompozit malzeme denir. Kompozit üretimindeki amaç, tek başına uygun olmayan, birbiri içerisinde çözünemeyen malzemeleri kullanım alanlarına uygun fonksiyonları verebilecek duruma getirmek için yeni özellikler katmaktır. (Dayanım, hafiflik, esneklik, maliyet, vb.) Kompozit Tabela ve cephe kaplama imalatı yapmaktayız. Mağaza ve bina kaplamalarında en ideal ve özel projeler ile sizlere hizmet sunmaktayız. Kompozit Tabela, Tabela Tasarımı, Işıklı Tabela Totem Tabela Bina Kaplama Çatı Tabelası Cephe Tabelası Yol Tabelası Yönlendirme Tabelası Bayii Tabelası Seri Tabela Harf Tabela Yol Tabelası Benzinlik Tabelası Reklam Tabela Otel Tabelası Hastane Tabelası Eczane Tabelası İş Yeri Tabelası Tabela Üretimi Tabela İmalatı

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknolojiyle üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılacak olan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.

Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Yeni senelerde genel itibari ile tabela piyasasında kullanılacak olan bu kompozit paneller uzun ömürlü ve hoş görüntüsü ile tercişh edilmektedir. Express Tabela olarak kompozit tabela çeşitlerinde kullanmış olduğumuz malzeme olan kompozit paneller;

Alüminyum Kompozit Tabela, Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir üründür.

Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif,
Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,
İşlenmesi kolay,
Bakım ve temizliği kolay,
Geniş renk seçeneğine sahip,
Titreşim emme özelliğini taşıyor ve korozyona karşı dayanıklı.
Kompozit tabela fiyatları ; diğer tabelalara göre hesaplandığında daha uygundur. Fiyatlandırma işlemi yine diğer tabelalarda olduğu gibi tabela yükseklik, genişliğidir. Diğer bir fiyata etki edecek unsur ise oyulacak tabelanın biçimi yani oyulacak desenin çizgi hatlarındaki kıvrımlardır. Bu kıvrımların ince ve fazla olması tabela işçiliği bakımından fazla zaman alacağı için buda tabelayı fiyatlandırırken göz önünde bulundurulan etkenlerden birisidir.

Facebook İnstagram