06
Ara

Antalya Neon Tabela

Neon Tabela, özel üretilmiş ateşte ısıtılarak şekil alabilen, küçük cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam tanıtım türüdür. Neon Tabela yapımı, dikkat edilmesi gerekli olan ve ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda uzman olmuş kişiler tarafından yapılabilmektedir. Görseli güçlü ve cezbedicidir. Neon tabelalar nerdeyse her renkte üretilebilir.

90f6de9bb2489a88398d2522a2783be8 Antalya Neon Tabela
Antalya Neon Tabela

Antalya Neon Tabela Nasıl Yapılır ?

Neon Tabelalar ateşte kıvrılarak yapılan neon çubuklarından faydalanılır. Bu çubuklar minik florasan camlardır. Tasarlanmış olan yazı veya logonun ısıtılarak biçimi verilmesinin ardından, içerisinde bulunan hava vakum yardımı ile çekilmektedir. Havası boşaltılan çubukların iç kısmına neon gazı ilave edilir ve bu gaz kırmızı renktir. Neon çubuklarının kırmızının dışındaki renkler ile yanması için argon gazına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü argon gazı beyaza renge yakındır.

Neon tabelaların elektrik sarfiyatı 220 volt civarındadır. Neon çubuklarının yanması için elektriğin daha sağlıklı bir biçimde verilebilmesini sağlayacak trafolara ihtiyaç duyulur. Neon tabelalar, uzun ömürlü oldukları ve görsel estetik açısından oldukça etkili olduğu için çok fazla tercih edilen reklam tanıtım araçlarıdır.

kalp-neon-tabela-1-300x300-1 Antalya Neon Tabela
Antalya Neon Tabela

Neon Tabela Yapımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

  • Kullanılan her 10 metre neon çubuğa 1 trafo düşmektedir. Yeterli seviyede monte edilmeyen trafo, tabelanın zaman sonra arızalanmasına veya yeterli seviyede ışık sağlanamadığından verim alınamamasına yol açar.
  • Dış mekanda bulunan neon tabela trafoları tehlikeye daha müsait olduklarından dolayı doğal etkenlerden korumak amacı ile izolasyon gerçekleştirilmektedir.
  • Kullanım süresi yedi ve 13 yıl arasında değişebilir. Bu kullanım vaktine göre değişiklik gösterir.
  • Montaj ve kurulumuna dikkat edilmeli, elektrik bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunmalıdır.
  • Asılacakları, kullanılacakları yerler doğru analiz edilmelidir. Konumu iyi tespit edilmeli ve ölçü eksiksiz alınmalıdır.
  • Neon gazı zaman içinde yok olacağı için tamir ve bakımı düzenli olarak yapılmalı, uygun görülmesi halinde tekrar aynı işlem tekrarlanmalıdır.
  • Neon tabelalar bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Facebook İnstagram