06
Ara

Antalya Totem Tabela

İş yerlerinin isteklerine göre çok sayıda tabela çeşitleri bulunur. Tabelalar en bilindik reklam tanıtım araçları arasında bulunmaktadır. Tabela kullanımı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Günümüzde de hala teknolojik gelişmeler ile beraber reklam tanıtım ve tanıtım aracı olarak kullanılıyor. By Renga Tabela da müşterilerine bu konu da en uzman ve nitelikli hizmeti sunmaktadır.

Tabelaların tarihine bakacak olursak yazının icat edilmesi ile birlikte tabelalar ufak da olsa hemen kullanılmaya başlanmıştır. Buna en iyi örnek kara kalemler yön göstermek olacaktır. Teknolojinin gelişmesine bağlı şekilde bu tabelalar da zaman ilerledikçe çok büyük gelişim göstermiştir.

Bugüne bakacak olursak tabela hizmeti sunmak çok basit bir şey değildir. Bu hizmetin nitelikli ve tecrübeli firmalarca verilmesi şarttır. By Renga Tabela da uzun senelerdir işini uzman bir biçimde yapan firmaların başında gelmektedir. 20 senedir müşterilerini % yüz memnun etmiştir ve etmeye devam edecektir.

Firmamız bünyesinde çalışan tüm personeller işlerini layığıyla yerine getirmektedir. Müşterilerimizin isteklerine uygun olarak nitelikli tabelalar üretmekteyiz. Eğer siz de yeni bir işyeri açtıysanız ve nasıl bir tabelaya sahip olacağınıza karar veremediyseniz şirket olarak sizlere memnuniyetle yardımcı olabiliriz. Teknoloji çok gelişmiş olsa bile tabelaların yapımı çağımızda hala çok emek istemektedir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital baskılar bu işi eskiye nazaran daha kolay hale getirmiştir.

Tabela Çeşitleri

Günümüzde kullanılmakta olan çok fazla tabela çeşitleri vardır. Bu tabela türleri arasında ise en bilindik olanları şu şekildedir;

Antalya Totem Tabela

Totem tabela şehirler arası yollarda ve caddelerde bulunan reklam tanıtım tabelalarına verilen isimdir. Bu tabelaların boyutları uzaklık hesaplanarak ayarlanmaktadır. Örneğin şehirler arası yol kenarlarında bulunan bu tabelalar genelde çok büyük boyutlara sahip olmaktadır.

Bu tabelalar için en fazla dikkat edilmesi gerekli olan konu yeri olacaktır. Yerine göre uzunluğu ve boyutları iyi ayarlanmalıdır. Boyutları konumuna göre iyi ayarlanmamış olan totem tabela sahibi için çok fazla verimli olmayacaktır. Yeri ise beton yardımıyla daha kuvvetli hale getirilmelidir. Çok fırtınanın olduğu günlerde de yıkılmamasını engellemek için dayanıklı malzemelerin kullanılması şarttır.

Bu tabelalar bir hayli gösterişli ve ilgi çekicidir. İnsanların zihninde yer etmesi konusunda da bir hayli başarılıdır. Bu sebeple en sık tercih edilen tabela çeşitleri arasında bulunmaktadır.

totem-5 Antalya Totem Tabela
Antalya Totem Tabela

Totem Tabela Nedir ?

Totem, kelime manası olarak eski uygarlıkların kutsal saydıkları varlıkların kaya, taş ya da farklı maddelerden oluşturulan büyük heykel ya da yapıtlara verilen bir tabir manasına gelmektedir. Kutsal bir değeri olduğuna inanılan, uğur, şans, koruyucu ve şifa kaynağı olarak kabul gören bu binaların tamamı “ Totem “ olarak adlandırılmaktadır.

Totem tabelaları, ebatlarından dolayı özellikle dikkat çekmektedir. Bu sayede, işletmelerin şehir içi ya da şehir dışı hem yer belirleme hem de reklam tanıtım ve tanıtımlarında çok yararlı bir tabela türüdür.

Büyük projelerin girişlerinde, benzin istasyonlarında, turizm işletmelerinde, açık ve kapalı mekânların giriş bölgelerinde yer alan totem tabelalar, ihtişamlı görüntüleri ile tamda ihtiyaç duyulan bir imaj ibaresidir.

Totem tabela, yapısı itibariyle yüksek bir gövde ve geniş tepe panodan oluşur. Fakat çoğu örneklerde artık totem tabelanın bir bütün halinde kullanıldığı da görülmektedir.

Ortalama 3-7 metre aralığında gövde yüksekliği, 2-4 metre pano genişliği kullanılır. Görünüşü ile bir hayli fark edilebilir, ilgi çekici bir özelliğe sahiptir.

Bu sayede, hem işletme ve tesislerin giriş bölgelerinde hem de şehir içi / dışı nüfus yoğunluğunun olduğu bölgeler de kullanıma bir hayli uygundur. Bu sayede, akılda kalıcı ve devamlı dikkatleri cezbeden bir reklam tanıtım & tanıtım imkânı sağlar.

Hangi tür işletmelere uygundur?

Günümüzde her ne kadar, işletme ölçülerinde çok fark gözetilmese de; turizm alanında faaliyette bulunan tesis ve büyük çaplı işletmelerin, AVM ( Alışveriş Merkezi ) , büyük kamu binaları ( Hastaneler vb…) , benzin istasyonları, fabrikalar ve fabrika satış mağazalarında, şehirler arası dinlenme tesislerinde ve tüm oto yol güzergâhlarında sıkça kullanılıyor.

Totem tabelalarda platform üzerine kurulum, zemine monte gibi kurulum alternatifleri mevcuttur. Bu sayede, hem sağlam bir yapıya sahiptir. Genellikle, kendi ekipmanları sayesinde dik durabildiği için, ekstra bir alan ya da duvar / çatı gibi bölgeler den destek almasına ihtiyaç yoktur.

Buradaki uygunluk anlayışı, esasında her çeşit işletme için uyumlu olmasının beraberinde, daimi olarak reklam tanıtım ve tanıtıma ihtiyaç duyan, mevsimsel ya da dört mevsim aktif olan işletmelerin tercih etmesi olarak tabir edilebilir.

Standart tasarımların beraberinde, sıra dışı tasarımlar ile işletmelerin kurumsal kimlikleri ve kısaca sunulmakta olan / satılan hizmet bilgileri tabela üstünde yer alır. Aynı zamanda, uzaklık mesafeleri ya da açık adres olarak da iletişim bilgilerine yer verilir.

Bu sayede, bölgenin yabancısı olan misafir ve müşteriler için de rehber vazifesi görür.

Totem Tabela Maliyeti ve Kurulumu

Totem tabela, başından beri daha çok malzeme ve işçilik isteyen, ayrıca gerekli durumlarda monteleme işlemlerinin de yapıldığı bir tabela türü olduğu için; diğer standart fiyatlandırmaların dışındadır. Zira evvela müşterinin eksiksiz olarak ihtiyacına yönelik bir ebat, malzeme belirleme süreci geçirmesi gerekir.
İşin büyüklüğü, alacağı zaman hesaba katılarak; müşteriden ön ödeme talebi yapılabilir. Sonrasında, yine tarafların aralarında kararlaştırılan ödeme planına göre iş ortası ya da sonu tahsilât yapılır. Fiyatlandırma, müşteri gereksinimlerine yönelik ayrıntıları ortaya çıkışı ile iş öncesinde bildirilir.

Ardından, yapımına başlanır. Yapımı atölye içerisinde, müşteri isteklerine uygun olarak parçalı ya da tek parça ( Tek parçalar, atölyede montelenerek kullanıma hazır duruma gelir.) olarak imal edilir. Sonrasında, yer keşfine uygun olarak platform ya da direkt zemine sabitleme işlemleri yapılır. Bu aşamaların bütününde, müşterinin isteği doğrultusunda bilgilendirme işlemleri yapılır.

İş teslimi esnasında, kurulumu tamamlanmış olarak totem tabela kullanıma hazır duruma gelir.

Byrenga.com, totem tabela seçenekleri için sizler gibi yüzlerce kıymetli müşterinin beğenisine sunmuş olduğu referanslara sahiptir. İster sitemizdeki referanslara göz atarak, veya önceden kararlaştırdığınız standartlarda ihtiyacına yönelik tabela talepleriyle bize iletişim kanallarımızdan devamlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Facebook İnstagram