cati-2 Çatı Tabela
cati-3 Çatı Tabela
cati-4 Çatı Tabela
cati-5 Çatı Tabela

Çatı Tabelası Nedir ?

Çatı Tabelası yaygın anlamda diğer tabela modellerine göre daha farklı geliştirilen ölçüleri ile çok uzak mesafelerden fark edildiği için, yüksek yerlere konumlandırılır ve büyük ölçülerde imal edilir.
Çatı tabelası hizmeti alacak olan kurum ya da firmalar ilk önce tabela hizmeti alacakları alanda fizibilite çalışması yaptırmalıdır.

Büyük boyutu sebebiyle diğer tabela çeşitlerine göre daha çok rüzgar alması bu tabelaların montajının diğerlerine göre daha dikkatli ve kaliteli yapılmasını gerektirmektedir. Tabela üzerinde kullanılacak kutu harflerin yüksekliği, tabelanın okunacağı uzaklık, binadaki kat sayısı, tabelanın zemin ölçüleri gibi konulara dikkat edilerek hesaplama yapılması gereklidir.

Daha fazla görünüm mesafesine ve daha çok insana ulaşabilmesi için sıklıkla yüksek binaların üzerine monte edilen çatı tabelası, boyut olarak binanın yüksekliği ile orantılı tasarlanmalıdır. Bu binaların yükseklik özelliği vasıtası ile komplike yapıların içinde tabelanızın anında fark edilmesini sağlar.

Yaygın olarak otobanlarda ve yüksek alanlarda kullanılan çatı tabelaları profesyonel olarak tasarlanmalı ve zorlu hava şartlarına makul malzeme seçimi yapılmalıdır. Dış mekanlarda kullanılan çatı tabelalarının bütün hava koşullarına karşı dayanıklı olması uzun vade kullanımını sağlamaktadır.

Çatı Tabelası Neden Çok Tercih Ediliyor ?

Çatı tabelaları firmaların kullanabileceği boyut açısından en büyük tabela modelidir. İmalat maliyeti diğerlerine göre farklı olabilse de akılda kalıcılık anlamında da diğerlerinden daha farklı konumdadır. Beylikdüzü çatı tabelası hizmeti için hemen bize erişebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çatı Tabelası Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Çatı tabelaları firma ve kurumların isim ya da reklamlarının yapıldığı, büyük ölçekli çatılarda bulunan tabelalara verilen isimdir. Diğer tabela çeşitlerden göre daha büyük biçimde geliştirilen bu tabelalar çok uzaklardan fark edilmesi amaçlı olarak inşa edilirler.

Sıklıkla yeni yapılan inşaatlarda ve hastanelerde kullanılan bu tabelalar yoğun binalar arasında çok uzaklardan bile fark edilmeyi sağlar. Çat tabelaları gerektiğinde ışıklı, ışıksız, kutu harfli veya ledli olarak farklı tabela çeşitleri ile beraber de kullanılır.

Çatı Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu tarz tabelalarda uygulanacak yerin seçimi ve buna göre tabelanın yapılacağı malzemenin seçimi önemlidir. Yüksek yerde monte edileceğinden rüzgar gibi aşındırıcı hava şartlarında karşı dayanıklı olması gereklidir. Hem iskeleti hem de monte edilmesi en kaliteli malzemeden ve en uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

Çatı tabelasında kullanılacak harflerin boyutu da çevre binaların durumuna bağlı olarak ayarlanmalıdır. Firmalar ya da kurumlar için büyük bir reklam aracı olan çatı tabelalarının farklı renk ve dizaynları da ilgi çekicilik ve marka bilinirliği açısından önemlidir.