eczane-5 Eczane Tabela
eczane-4 Eczane Tabela
eczane-2 Eczane Tabela
eczane-1 Eczane Tabela
eczane-tabela Eczane Tabela

Eczane Tabelası

Eczanelerin daha kurumsal olması ve daha basit bulunabilmesi için diğer kurum ile firmalardan ayırt edilebilmesi adına kırmızı ve beyaz renkler ile oluşturulması gereklidir. Eczaneler için oluşturulan kırmızı beyaz renkli bu tabelalara eczane tabelası denilmektedir.
Tek tip eczane tabelasına geçişler zorunlu hale getirilmiştir. Tek tip olmasının zorunlu kılınmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de resim kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önüne geçmektir. Tek tip eczane tabelası ile beraber nöbetçi eczane tabelası daha basit biçimde fark edilmektedir.

Eczane Tabela Yönetmeliği

Yönetmelik 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan bildiri ile beraber yürülüğe girmiş standart tabela modelleridir.

Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin, levhalarında aynı standartların kullanılması amaç edinilmiş olup, hastaların eczanelere erişiminin basitlaştırılması sağlanmaktadır. Farklı standartlarda ortaya menfaatilmış olan eczane tabela örnekleri resim kirlilik verdiğinden dolayı tek tip programa geçilmesi Eczane tabelası yönetmeliği ile sabitlenmiştir.

Eczane Levha  Standartları Nedir?

Eczane levha standartları farklı biçimlerdedir. Şimdi siz dşayetli tüketicileri aydınlatabilmek adına her bir standart’ı sizler için tek tek ele alalım. Öncelikle eczane tabelası nasıl olmalı sorusunun yanıtı aşağıdaki standart ölçülere göre belirlenmelidir. Standart eczane tabelası aşağıdaki alanda bulunmaktadır. Nöbetçi eczane tabelası için bizlerle iletişime geçerek bilgili olabilirsiniz.

Standart 1 & Levha 1

Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhasında;
Beyaz tabela 150×50 cm olması gerekirken
Kırmızı tabela 200×45 cm olması gereklidir.
Eczane harf yüksekliği 25 cm,
Eczane ismi harf yüksekliği ise 9 cm olması gereklidir.
Standart 1 & Levha 2

Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhasında;
Beyaz tabela 225×80 cm olması gerekirken,
Kırmızı tabela 300×70 cm olması gereklidir.
Eczane harf yüksekliği 38 cm, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 cm olması gereklidir. Bahsi geçen kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.
Eczane Levha standartlarının birbirinden farklılık gözettiğini söylemiştik. Standart 1 için belirlenen ölçülerden bahsettik ve şimdi sizler için standart 2 ve ölçülerinden bahsedelim.

Standart 2

400 cm ile üzeri zemin ölçüsüne sahip olan eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır ve burada parametrelik gösteren yalnızca kırmızı tabela olacaktır. Kırmızı tabelalar zemine göre büyüyecektir. O halde kırmızı tabelaların zemine göre ölçülerinden de bahsedelim:

Tabela 400×70 cm
Tabela 500×70 cm
Tabela 600×70 cm
Tabela 700×70 cm
Tabela 800×70 cm
Tabela 900×70 cm
Tabela 100×70 cm biçiminde farklılık göstermiştir.
Sizlerde bahsi geçen ölçülerde eczane tabelası yaptırabilirsiniz. Daha önce bu alanda neticelendirdiğimiz eczane tabela modellerini inceleyerek, fikir çeşitliliği yaratmanız daha doğru olacaktır. Eczane tabelası nasıl yapılır ise belirlenen form ölçülerinde alanında en iyi dijital baskı firması sizlere İdeal olan eczane tabelasını yapacaktır.

Eczane Tabelası İmalatı ve Fiyatları

Diğer bütün açık hava reklamcılığı, dijital baskı ve tabela çeşitlerinde olduğu gibi, cepheler ile yapılacak yerler esas alındığında firmaların açıkladıği istekleri, birbirinden farklılık gözetmektedir. Eczane tabelası için de bu durum da aynıdır.

Tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri birbirinden farklı olmasından kaynaklı eczane tabela fiyatları da sabit bir biçimde belirtilmemektedir. Yeni eczane tabelası yapımında alanın da uzman bir firma olan Baskı Hizmeti’nin tecrübeli ekibinden hizmet aldığınız takdirde sizlerde edindiğiniz eczane tabelası hizmetinin yönetmeliğe makul olmasından emin olabilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı veya ışıksız olması tamamıyla eczacının insiyatifine bırakılmıştır. Işıklı eczane tabelalarının tercih edilmesi durumunda ise ‘Eczane’ yazısında led aydınlatma kullanılacak ve eczane isminde hiçbir biçimde aydınlatmanın olmaması gereklidir.

Bu ölçütler doğrultusunda eczane tabela fiyatları değişiklik göstermektedir. Sizlerde vermiş olduğumuz eczane tabelası hizmeti hakkında hem aklınıza takılanları sormak hem de fiyatlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için sitemiz içerisinde bulunan iletişim kanallarımız vasıtasıyla tarafımıza erişebilirsiniz.