eczane-tabela Eczane Tabela
eczane-5 Eczane Tabela
eczane-3 Eczane Tabela
eczane-1-1 Eczane Tabela
eczane-1 Eczane Tabela

Eczane Tabelası

Eczanelerin daha kurumsal olması ve daha basit bulunabilmesi için diğer kurum ile firmalardan ayırt edilebilmesi adına kırmızı ve beyaz renkler ile oluşturulması gereklidir. Eczaneler için oluşturulan kırmızı beyaz renkli bu tabelalara eczane tabelası denilmektedir.
Tek tip eczane tabelasına geçişler zorunlu hale getirilmiştir. Tek tip olmasının zorunlu kılınmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de resim kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önüne geçmektir. Tek tip eczane tabelası ile beraber nöbetçi eczane tabelası daha basit biçimde fark edilmektedir.

Eczane Tabela Yönetmeliği

Yönetmelik 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan bildiri ile beraber yürülüğe girmiş standart tabela modelleridir.

Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin, levhalarında aynı standartların kullanılması amaç edinilmiş olup, hastaların eczanelere erişiminin basitlaştırılması sağlanmaktadır. Farklı standartlarda ortaya menfaatilmış olan eczane tabela örnekleri resim kirlilik verdiğinden dolayı tek tip programa geçilmesi Eczane tabelası yönetmeliği ile sabitlenmiştir.

Eczane Levha  Standartları Nedir?

Eczane levha standartları farklı biçimlerdedir. Şimdi siz dşayetli tüketicileri aydınlatabilmek adına her bir standart’ı sizler için tek tek ele alalım. Öncelikle eczane tabelası nasıl olmalı sorusunun yanıtı aşağıdaki standart ölçülere göre belirlenmelidir. Standart eczane tabelası aşağıdaki alanda bulunmaktadır. Nöbetçi eczane tabelası için bizlerle iletişime geçerek bilgili olabilirsiniz.

Standart 1 & Levha 1

Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhasında;
Beyaz tabela 150×50 cm olması gerekirken
Kırmızı tabela 200×45 cm olması gereklidir.
Eczane harf yüksekliği 25 cm,
Eczane ismi harf yüksekliği ise 9 cm olması gereklidir.
Standart 1 & Levha 2

Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhasında;
Beyaz tabela 225×80 cm olması gerekirken,
Kırmızı tabela 300×70 cm olması gereklidir.
Eczane harf yüksekliği 38 cm, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 cm olması gereklidir. Bahsi geçen kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.
Eczane Levha standartlarının birbirinden farklılık gözettiğini söylemiştik. Standart 1 için belirlenen ölçülerden bahsettik ve şimdi sizler için standart 2 ve ölçülerinden bahsedelim.

Standart 2

400 cm ile üzeri zemin ölçüsüne sahip olan eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır ve burada parametrelik gösteren yalnızca kırmızı tabela olacaktır. Kırmızı tabelalar zemine göre büyüyecektir. O halde kırmızı tabelaların zemine göre ölçülerinden de bahsedelim:

Tabela 400×70 cm
Tabela 500×70 cm
Tabela 600×70 cm
Tabela 700×70 cm
Tabela 800×70 cm
Tabela 900×70 cm
Tabela 100×70 cm biçiminde farklılık göstermiştir.
Sizlerde bahsi geçen ölçülerde eczane tabelası yaptırabilirsiniz. Daha önce bu alanda neticelendirdiğimiz eczane tabela modellerini inceleyerek, fikir çeşitliliği yaratmanız daha doğru olacaktır. Eczane tabelası nasıl yapılır ise belirlenen form ölçülerinde alanında en iyi dijital baskı firması sizlere İdeal olan eczane tabelasını yapacaktır.

ECZANE TABELASI İMALATI VE FİYATLARI

Diğer bütün açık hava reklamcılığı, dijital baskı ve tabela çeşitlerinde olduğu gibi, cepheler ile yapılacak yerler esas alındığında firmaların açıkladıği istekleri, birbirinden farklılık gözetmektedir. Eczane tabelası için de bu durum da aynıdır.

Tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri birbirinden farklı olmasından kaynaklı eczane tabela fiyatları da sabit bir biçimde belirtilmemektedir. Yeni eczane tabelası yapımında alanın da uzman bir firma olan Baskı Hizmeti’nin tecrübeli ekibinden hizmet aldığınız takdirde sizlerde edindiğiniz eczane tabelası hizmetinin yönetmeliğe makul olmasından emin olabilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı veya ışıksız olması tamamıyla eczacının insiyatifine bırakılmıştır. Işıklı eczane tabelalarının tercih edilmesi durumunda ise ‘Eczane’ yazısında led aydınlatma kullanılacak ve eczane isminde hiçbir biçimde aydınlatmanın olmaması gereklidir.

Bu ölçütler doğrultusunda eczane tabela fiyatları değişiklik göstermektedir. Sizlerde vermiş olduğumuz eczane tabelası hizmeti hakkında hem aklınıza takılanları sormak hem de fiyatlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için sitemiz içerisinde bulunan iletişim kanallarımız vasıtasıyla tarafımıza erişebilirsiniz.

Pleksi Kutu Harf Tabela Nedir?

Pleksi kutu harf tabela artan tabela çeşitleri ile gün geçtikçe gelişen tabela sektörü içerisinde önemli bir yere sahiptir. Kutu harf tabela çeşitlerinden olan bu tabelalarda günümüzde birçok yerde sıkça rastlamaktayız. Bu yazımızda pleksi kutu harf tabela sistemleri ile ilgili bilgili olacaksınız.

Öncelikle pleksi kutu harf tabelalarının yapımında kullanılan malzeme olan pleksinin özelliklerine ve kullanım alanlarına değinelim. Pleksi; renkli, transparan renkli, buzlu, şeffaf, fosforlu renkli, simli ve lümen gibi çeşitleri bulunan plastik bir camdır. Klasik cama oranla darbelere karşı 6 kat daha dayanıklıdır. Klasik camdan daha hafiftir ve aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.

Pleksi, tabela yapımı dışında da çoğu alanda kullanılmaktadır. Örneğin; vitrin stantları, yatak başları, hediye eşyaları, takı, dekorasyon ve iç mimari, aydınlatma elemanları, banyo ve mutfak aksesuarları, ev ve büro mobilyaları, endüstriyel alanlar…
Pleksi kutu harf tabela sistemlerinin parlak ve göz alıcı olması, diğer standart tabelalar arasından göze çarpması ve müşterilerin dikkatini çekmesi sebebiyle çok sık tercih edilmektedir. Dikkat çekicilik dışında pleksi kutu harf tabelalarının diğer tabelalara oranla daha uzun ömürlü olması ve renk bakımından sağlıklı olup solma, yıpranma, eskime gibi problemler yaratmaması sebebiyle de tercih edilmektedir. Pleksi kutu harf tabelaları tercihe bağlı ışıklı ya da ışıksız yapılabilmektedir. Eğer tabela ışıksız olacaksa arkası dekota ile kapatılır. Işıklı olması halinde ise içerisine şerit led döşenir. Işıklı bu tabelalar tercih edildiğinde içerisine döşenen led’in kalitesine çok dikkat etmek gerekir. Kullanılan led’in su geçirmez olması, az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması oldukça önemlidir.

Pleksi kutu harf tabelalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bakımdır. Tabelaların bakımı derli toplu olarak her yıl yapılmalı ve temizlenmelidir. Her yıl bakım yapılıp temizlenmemesi halinde harfler içerisinde gölgeler oluşarak ışığı kesebilir.
Bu tabela sistemleri seçiminde değindiğimiz noktalara dikkat ettikten sonra geriye işi kaliteli firmalara yaptırmak kalıyor. Unutmamalıyız ki, seçtiğimiz malzemelerin kalitesi kadar o işi yapacak firmanın kalitesi de oldukça önemlidir. Pleksi kutu harf tabela sistemleri için size kaliteli hizmet sunmaktayız.