totem-2 Totem Tabela
totem-4 Totem Tabela
totem-6 Totem Tabela
totem-2-1 Totem Tabela
antalya-totem-tabela Totem Tabela
1 Totem Tabela
2-1 Totem Tabela
1-1 Totem Tabela

Totem Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Totem Tabela

Totem Tabela montajları, normal şartlarda her firmanın kendini dış piyasada gösterebilmek için tabela uygulamaları tercih edilir. Tabela, firmanın adını, temel niteliklerini ve sunmuş olduğu hizmetleri göstermek için kullanılır. Mağaza ya da firma tabelası için yüzlerce değişik tabela çeşitleri arasında tercih yaparak, istediğiniz tanıtım olanağını elde edebilirsiniz. Fakat bazı firmalar sahip oldukları maksimum boyutlar nedeniyle farklı bir tabela uygulaması yani totem tabela tercih edebilir.

Totem Tabela’nın Avantajları

Totem tabela, talep edilen en uzak yerden rahatça bir görünüm sağlayan maksimum boyutlara sahip tabelalardır. Birçok durumda açık hava tabelası olarak firma dışında sokak, cadde ya da karayollarında uygulanmaktadır. Totem tabela çeşidi ışıklı ya da ışıksız olarak kullanabilmek mümkündür.

Totem tabela belirli bir yasal zorunluluğu bulunmayan büyüklüğünden kaynaklı resim üstünlük sağlayan, etkili ve ilgi çekici bir tabela türüdür. İşletmelerin isteklerine göre kullanıma onay alınan alanlarda isteklanan her boyut ile uygulama yapılmaktadır. Boyut olarak 5 metre ’ye 17 metre gibi bir tabela ya da 2 metre ‘ye 3 metre gibi bir totem tabela yaptırılabilir. Buradaki en önemli konu kullanım bölgesine göre en iyi resimliğin oluşturulmasıdır. Totem tabela genel olarak dev işletmeler, fabrikalar, alışveriş noktaları, kurumsal işletmeler, eğitim kurumları, plazalar gibi sektörler tarafından tercih edilmektedir. Totem uygulamaları otopark alanı igirişinde, fabrika binası önünde ya da onay alınan noktalarda gerçekleştirilir.

Totem tabela uygulamalarının yapılması için ilk önce firma tarafından bazı tercihlerin yapılması şarttır. Mesela, tabelanın ışıklı veya ışıksız olması seçeneklerini tercih etmelidir.

Totem tabela uygulamaların oluşturulması için maksimum ebattaki tabelalarda kompozit malzeme tercih edilebilir. Örneğin bir eğitim kurumu girişinde totem tabela uygulaması yapılabilir. Bu reklam için fener tabela gibi bir uygulama tercih edilebilir. Bu nedenle uygulama cinsine, sahip olduğunuz ekonomiye ve uygulama bölgesine göre totem tabela alternatifleri değişim gösterebilir.

Yüksek kalite standartları ile birlikte üretilen totem tabela en ırak yerden dahi net bir görüntü vermektedir. Böyle bir uygulama ile marka bilinirliği ve hoş bir tanıtım açısından imkân sağlar. Özellikle daha büyük ebattaki uygulamalar karayolu kenarlarında ya da kent merkezlerinde dikkat çekici bir netice oluşturur. Fakat bu uygulama diğer tabela uygulamalarına göre daha yüksek bir maliyet meydana menfaatir. Çıkan yüksek maliyet rakamına karşı olarak geri dönüşü yüksek olacak sonuçlar elde edilmelidir.

Totem Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Totem Tabela konulacak alanın yeri doğru seçilmelidir. Konumlandırılacağı yere göre uzunluğu, büyüklüğü ve ufaklüğü ayarlanmalı ve bu ölçülere makul biçimde yapılmalıdır.

Tabelanın dip kısmı beton dökümü yapılarak güçlendirilmeli ilaveten fırtınalı, rüzgârlı havalarda düşmemesi için iskeletinde dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Çeşitli bölgelerde yapılan reklamların aynı ölçekte ses duyurması beklenemez. İnsanların yoğun olarak konumlandığı ve en çok dikkat çekecek alanlarda yapılan reklamlar tercihiniz olması gereklidir. Teknolojinin ilerlemesi ile reklamların televizyon, internet ortamı ve birçok farklı alanlarda uygulanan reklamlar mevcuttur. Bazı işletmelerin bu gibi imkânları olmayabilir, bu firmalar sesini duyuracağı kitlenin yoğun ikamet ettiği bölgelerde adını duyurmak isteyebilir. Gösterişli ve dev boy totem tabelalar ile göstereceği reklamlar neticesinde çoğu insana kendini tanıtabilir. Çünkü totem tabelalar, en ırak noktalardan bile hissedilecek biçimde tasarlanır ve fazlası ile büyük olduğundan kaynaklı şeklinde de insanlar tarafından ilgi toplar.

Totem Tabela Çeşitleri

Totem tabela çeşitleri: Tek bacaklı, çift Bacaklı, likit, Işıklı ya da ışıksız, kompozit , alüminyum, çelik saç, profil, vinil germe biçiminde çeşitleri mevcuttur.

Totem Tabela Fiyatları

Totem Tabela gerek ebatları gerekse konumlandırıldığı alan olsun her açıdan farklı ölçüleri olmasından fiyat konusu ile ilgili farklılık göstermiştir