• Telefon: 0538 525 07 60
 • E-Posta: info@dmdreklam.com
 • Çalışma Saatleri: 08:30-19:00
   

Yönlendirme Tabela

TÜM TABELA ÇEŞİTLERİNDE %20 İNDİRİM FIRSATI

YÖNLENDİRME TABELASI NEDİR? YÖNLENDİRME TABELASI ÖRNEKLERİ

Yönlendirme tabelası ortak kullanılacak olan alanlarda muhakkak olmalıdır. İç ya da dış mekan fark etmeksizin kamu veya sivil kuruluşlarda ya da açık alanlarda yönlendirme tabelası gelen kişilere çok büyük bir kolaylık sağlar. Dikkat çekici ve canlı tasarım harikası yönlendirme tabelaları uzman bir görünüm sağlarken düzen kurmada etkin rol oynar.

İç ve dış mekan fark etmeksizin halka açık ve ortak kullanılacak olan her alanda yönlendirme tabelası kullanılmalıdır. Park, eğlence yerleri, okul, hastane, lokanta gibi herkes tarafından kullanılabilen yerlerde kişilerin yön bulması bu tabelalarla sağlanır. Aynı zamanda iş ve can güvenliğinin sağlanması için yönlendirme tabelası şarttır.

Günlük hayatta her yerde görülen yönlendirme tabelaları işleyişi hızlandırır. Örneğin, trafikte kullanılacak olan yönlendirme tabelaları kişilere bilgi verir ve uyarı yapar. Aynı zamanda ortak kullanılacak olan yerlerde insanların farklı ihtiyaçları olabilir. Bebek bakım odası, katlar, mağazalar, otopark, ofis ve odalar gibi bir çok mekan yönlendirme tabelaları ile kolayca tarif edilir.

yonlendirme-1 Yönlendirme Tabela

Yönlendirme tabelası bütünüyle ihtiyaca göre tasarlanır. Tabelanın kullanılacağı yer malzeme seçiminde direk olarak rol oynar. Dış mekanlarda kullanılacak olan tabelaların hava koşullarına uyum sağlaması gerekir aksi halde gider artabilir. Sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilen tabelalar uzun seneler ilk günkü parlaklığını ve tasarımını korur.

Alüminyum, metal, vinil, polikarbon, akrilik pleksi, krom yönlendirme tabelaların belli başlı malzemelerini oluşturur. Yönlendirme tabelası çeşitleri şunlardır:

 • Ayaklı Bilgilendirme Panosu
 • Yangın Çıkış exit tabelası
 • Menü Tabelası
 • Güvenli turizm tabelaları
 • Işıklı yönlendirme tabelası
 • Ahşap yön tabelası
 • Trafik yön levhaları
 • Standart yön levhaları
 • Kat yönlendirme levhaları,
 • Oda yönlendirme levhaları
 • Oyma deküpe tabelalar

Yukarıda belirtilen çeşitler genel itibari ile belirtilmiştir. Bunların beraberinde yangın çıkışı levhaları, sigara içilmez tabelası, asansör / merdiven tabelaları, yönetim / müdürlük levhaları, kapı isimlikleri, otopark yön levhaları, tuvalet levhaları, uyarı ve bilgilendirme levhaları, sokak – cadde levhaları gibi yüzlerce çeşidi bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber ışıklı ve led ekran yönlendirme levhaları da üretilmeye başlanmıştır. Özellikle karanlık ve akşam saatlerinde yoğun olan iç ve dış mekanlarda led ekran yönlendirme tabelası tercih edilebilir.

yangin-yonlendirme Yönlendirme Tabela

YÖNLENDİRME TABELASI NEREDE KULLANILIR ?

Yönlendirme tabelaları hayatın her alanında etkin bir biçimde kullanılır. Tabelalar sayesinde kişiler istedikleri yere kısa bir süre içinde gidebilir ya da güvenlik sağlanmış olur. Uyarı ve bilgilendirme amacı ile kullanılacak olan levhalar insanların bilinçlenmesine yardımcı olabilir. Tüm bunların beraberinde trafikte yönlendirme levhaları hayat kurtarır. Yaya geçişi, hız sınırı, dönüş ve kavşak gibi pek çok işaret yönlendirme levhasında yer alır.

Firma ve şirketlerin uzman bir görünüme sahip olması için yönlendirme tabelasına ihtiyaç vardır. Firmaya ilk defa gelen kişi başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan işlemlerini tamamlayabilir. Tabelalar özellikle hastane, okul, plaza, otopark, alışveriş merkezi gibi kalabalık yerlerde işleyişin hızlandırır.

YÖNLENDİRME TABELASI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yönlendirme tabelaları insanların ilk dikkat ettiği materyaller arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla canlı ve parlak renklerin hakim olduğu kolay anlaşılır bir yönlendirme tabelası seçmek gerekir. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretilen tabelalar uzun seneler boyunca kullanılabilir ve her sene tabela masrafına lüzum kalmaz. Tüm bunların beraberinde yönlendirme levhası seçiminde şu konulara özen gösterilmelidir.:

yonlendirme-tabela Yönlendirme Tabela
 • Yazı ve işaretler herkesin okuyabileceği büyüklükte olmalıdır,
 • Alt zemin rengi canlı renkler arasından seçildiyse yazı rengi beyaz olmalıdır,
 • Fark edilebilen ve dikkat çeken bir tabela tasarımı yapılmalıdır aksi takdirde yönlendirme tabelası kullanımı istenen verimi sağlamaz,
 • Işıklı, ayaklı, ahşap gibi seçimler ortama uygun yapılmalıdır kalabalık yerlerde ayaklı yön tabelaları tercih edilebilir,
 • İç veya dış mekanda kullanımına bağlı olarak dayanıklı ve kaliteli ana malzeme seçilmelidir,
 • Yönlendirme tabelasını yapacak olan firmanın mutlaka önce işlerine bakılmalı ve gerekirse referans istenmelidir,
 • Üretim aşamasına geçmeden önce mutlaka tasarım kontrol edilmeli ve gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
< class="ot_custom_heading " style="" >Yönlendirme Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yönlendirme tabelalarında dayanıklılık ve uzun ömürlü olması için en iyi nitelikten yapılması gerekmektedir. Makûs nitelikli bir malzeme bu tabelalarda renklerin solmasına veya yazıların silinmesine neden olacaktır. Bunun yasaklanması açısından ilk tasarım ve yapım safhasında en iyi nitelik malzeme ile çalışılması gerekmektedir.

Manipülasyon veya işaret tabelasının çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Tercih yaparken markaya en uygun biçiminin seçilmesi gereklidi

< class="ot_custom_heading " style="" >Yönlendirme Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yönlendirme tabelaları genel olarak işaret tabelaları olarak da anılmaktadır. İç mekânlarda olabildiği gibi dış mekanlarda da ortak kullanım alanlarının doğrultusunu gösteren tabelalardır.

Özellikle kalabalık veya çok meçhul etraflarda bireylerin gitmek istediklere yerlere erişmesini sağlayan bu tabelalar bir hayli tabela arasında en fazla kullanılan çeşididir. Binaların içerisinde olabildiği gibi dış mekânlarda kafe, sinema veya başka bir mekânı da işaret

Hemen İletişime Geçmek İçin Tıklayabilirsiniz.

Arama